Sort by

conte_tiepolo has logged 269 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Continent

The Lost Continent

1968
×
★★★
Edit this entry  
29
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Colossus of the Stone Age

Colossus of the Stone Age

1963
×
★★
Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Delirium: Photo of Gioia

Delirium: Photo of Gioia

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Attack of the Moors

Attack of the Moors

1959
×
★★½
Edit this entry  
23
Slaves

Slaves

1977
×
★★½
Edit this entry  
23
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★
Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rika: The Mixed-Blood Girl

Rika: The Mixed-Blood Girl

1972
×
★★★
Edit this entry  
22
Death Is Sweet From The Soldier Of God

Death Is Sweet From The Soldier Of God

1972
×
★★½
Edit this entry  
22
Girl Boss Guerilla

Girl Boss Guerilla

1972
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fury of the Pagans

Fury of the Pagans

1960
×
★★½
Edit this entry  
22
Hercules Against the Mongols

Hercules Against the Mongols

1963
×
★★½
Edit this entry  
21
Sombre

Sombre

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
Private Crimes

Private Crimes

1993
×
★★½
Edit this entry  
17
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
04
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Cemetery Without Crosses

Cemetery Without Crosses

1969
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Third Eye

The Third Eye

1966
×
★★★½
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

1966
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lady Morgan's Vengeance

Lady Morgan's Vengeance

1965
×
★★½
Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Blancheville Monster

The Blancheville Monster

1963
×
★★★
Edit this entry  
13
Death Rides a Horse

Death Rides a Horse

1967
×
★★★★
Edit this entry  
11
Laurin

Laurin

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Edit this entry  
29
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A White Dress for Marialé

A White Dress for Marialé

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Cut-Throats Nine

Cut-Throats Nine

1972
×
★★★½
Edit this entry  
21
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

1973
×
★★★½
Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tropic of Cancer

Tropic of Cancer

1972
×
★★★
Edit this entry  
16
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry