Sort by

conte_tiepolo has logged 35 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Consume

Consume

2017
×
Edit this entry  
29
You Are on Indian Land

You Are on Indian Land

1969
×
Edit this entry  
29
The Ballad of Crowfoot

The Ballad of Crowfoot

1968
×
Edit this entry  
29
Clearcut

Clearcut

1991
×
★★★
Edit this entry  
28
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Enigma of the Yacht

The Enigma of the Yacht

1983
×
★★½
Edit this entry  
28
Lokis, a Manuscript of Professor Wittembach

Lokis, a Manuscript of Professor Wittembach

1970
×
★★★
Edit this entry  
27
Delinquent Girl Boss: Worthless to Confess

Delinquent Girl Boss: Worthless to Confess

1971
×
★★★
Edit this entry  
26
Island of the Fishmen

Island of the Fishmen

1979
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fuera de la ley

Fuera de la ley

1964
×
★★½
Edit this entry  
22
Savage Guns

Savage Guns

1971
×
★★
Edit this entry  
21
Night of the Seagulls

Night of the Seagulls

1975
×
★★★½
Edit this entry  
21
Queen Bee's Challenge

Queen Bee's Challenge

1972
×
★★★
Edit this entry  
20
Red Peony Gambler: Execution of Duty

Red Peony Gambler: Execution of Duty

1972
×
★★★½
Edit this entry  
20
Prey of Vultures

Prey of Vultures

1972
×
★★½
Edit this entry  
20
Girl Boss Blues: Queen Bee's Counterattack

Girl Boss Blues: Queen Bee's Counterattack

1971
×
★★★
Edit this entry  
19
Casse-tête chinois pour le judoka

Casse-tête chinois pour le judoka

1967
×
★★
Edit this entry  
16
Delinquent Girl Boss: Ballad of Yokohama Hoods

Delinquent Girl Boss: Ballad of Yokohama Hoods

1971
×
★★½
Edit this entry  
15
Red Peony Gambler: Here to Kill You

Red Peony Gambler: Here to Kill You

1971
×
★★★
Edit this entry  
15
Clint the Stranger

Clint the Stranger

1967
×
★★½
Edit this entry  
13
Stray Cat Rock: Beat '71

Stray Cat Rock: Beat '71

1971
×
★★½
Edit this entry  
13
Stray Cat Rock: Machine Animal

Stray Cat Rock: Machine Animal

1970
×
★★★
Edit this entry  
13
Stray Cat Rock: Sex Hunter

Stray Cat Rock: Sex Hunter

1970
×
★★★
Edit this entry  
12
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Delinquent Girl Boss: Tokyo Drifters

Delinquent Girl Boss: Tokyo Drifters

1970
×
★★
Edit this entry  
10
Delinquent Girl Boss: Blossoming Night Dreams

Delinquent Girl Boss: Blossoming Night Dreams

1970
×
★★½
Edit this entry  
08
The Hellbenders

The Hellbenders

1967
×
★★★★
Edit this entry  
08
Stray Cat Rock: Wild Jumbo

Stray Cat Rock: Wild Jumbo

1970
×
★★½
Edit this entry  
08
Stray Cat Rock: Delinquent Girl Boss

Stray Cat Rock: Delinquent Girl Boss

1970
×
★★★
Edit this entry  
07
She-Wolf

She-Wolf

1983
×
★★★
Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Duel of the Titans

Duel of the Titans

1961
×
★★★
Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Quintana: Dead or Alive

Quintana: Dead or Alive

1969
×
★★
Edit this entry  
01
The Devil

The Devil

1972
×
Edit this entry