• Choose or Die

    ★½

  • Metal Lords

    ★★★½

  • Morbius

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Brazen

    ½

  • The Wasteland

    ★★★½

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★½

  • Mother/Android

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • The Unforgivable

    ★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • A Mouthful of Air

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★½

  • Wandering Heart

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • Outlaws

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★★

  • The Starling

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Private Desert

    ★★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

  • Candyman

    ★★★★

  • Operation Hyacinth

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Insensate

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Doutor Gama

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½