Sort by
  • Down Quixote

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Neon Phantom

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Anima

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Nun

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • mother!

    ½

  • It

    ★★½

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Villainess

    ½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Split

    ★½

  • Bad Black

    ★★★★

  • Antiporno

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • Aquarius

    ★★★★½

  • Raw

    ½

  • Sausage Party

    ½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

    ★½

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½