Coochiecruncher has logged 18 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Congo

Congo

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Losers

The Losers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry