Sort by
  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Smile

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

  • Love in the Villa

    ★★

  • Burial

    ★★½

  • Beast

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★

  • Men

  • The Woodcutter Story

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Twin

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bubble

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dog

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Brian and Charles

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Book of Love

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★

  • Jekyll and Hyde

    ★★★

  • Krays: Code of Silence

    ★★

  • Last Train to Christmas

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • A Christmas Number One

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★

  • Three Wishes for Cinderella

    ★★★

  • The Colour Room

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Last Survivors

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Night Teeth

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Cinema Sabaya

    ★★★★