Sort by

Sarah has logged 24 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Howards End

Howards End

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Edit this entry  
24
Broken Lullaby

Broken Lullaby

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Havana Widows

Havana Widows

1933
×
★★★
Edit this entry  
16
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Howards End

Howards End

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★★
Edit this entry  
10
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Tale of Two Cities

A Tale of Two Cities

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Death of Poor Joe

The Death of Poor Joe

1901
×
★★★
Edit this entry  
10
Scrooge; or Marley's Ghost

Scrooge; or Marley's Ghost

1901
×
★★★★
Edit this entry  
04
Queen Christina

Queen Christina

1933
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Make Up

Make Up

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hoist

The Hoist

2018
×
★★
Edit this entry