Sort by

giana has logged 33 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brothers

Brothers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Canvas

Canvas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry