Sort by

SASHA has logged 287 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Silenced

Silenced

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read prior review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Edit this entry  
16
Ronin

Ronin

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Side Effects

Side Effects

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read prior review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Akira

Akira

1988
×
★★
Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Edit this entry  
27
The Host

The Host

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry