Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Matt Rogers: Have You Heard of Christmas?

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Look Both Ways

    ★★½

  • Vengeance

  • Senior Year

  • Split Ends

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Nobody

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Unpregnant

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Black Is King

  • Waiting

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Ma

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Love Song for Latasha

  • Us

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Suspiria

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

  • Bao

  • Blockers

    ★★★½

  • His Favorite Person

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Assassination Nation

    ★★