adison has logged 16 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
Read the review Edit this entry  
30
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
World War Z

World War Z

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry