Sort by
  • Choose Love

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

  • Black Mirror: Beyond the Sea

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Something Special

  • The Little Mermaid

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

  • John Mulaney: Baby J

  • SUGA: Road to D-DAY

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • BEEF

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • boygenius: the film

  • Air

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • You People

    ★★

  • Crash Course in Romance

    ★★½

  • Babylon

    ★★★

  • The Elephant Whisperers

  • Harry & Meghan

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Lot 36

    ★★

  • BTS: Yet to Come in BUSAN

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★½

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

  • Do Revenge

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Bones and All

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ½

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★½

  • Wilderness

  • Nope

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Elvis

    ★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Business Proposal

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • West Side Story

  • The Beatles: Get Back

  • Carlos Ballarta: False Prophet

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★½

  • A Wild Patience Has Taken Me Here

  • A Sinister Sect: Colonia Dignidad

    ★★

  • Britney vs. Spears

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★