Sort by

nadia has logged 38 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
27
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★
Edit this entry  
23
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★
Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Wasp

Wasp

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★
Edit this entry  
02
Alike

Alike

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Winter

Winter

1988
×
★★★
Edit this entry  
01
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry