Forgotten password?
★★★★½ Watched 29 Nov, 2019
A-
★★★★★ Watched 05 Nov, 2019
A+ Entertainment Score 95%
★★★★ Watched 03 Nov, 2019
B+
★★★★½ Watched 31 Oct, 2019
A Entertainment Score 90%
★★★ Watched 29 Oct, 2019
B-
½ Watched 29 Oct, 2019
F+
★★★★½ Watched 27 Oct, 2019
A- Entertainment Score 87%
★★★★ Watched 26 Oct, 2019
★★★½ Watched 12 Oct, 2019
B Entertainment Score 83%
★★★½ Watched 08 Oct, 2019
B Entertainment Score 77%
★★★★ Watched 06 Oct, 2019
A- Entertainment 86%
★★★★★ Watched 06 Oct, 2019
A+ Entertainment Score 94%
The joker is an iconic take on the baddie of DC Comics. The acting will leave you speeches and while I wanted to give a 9 star rating, I realized there are better movies. The ticket sales itself have blown the roof.