• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

  • Us

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Villains

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½