• The Babadook

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Other Boleyn Girl

    ★★★