Sort by

CopperBoom has logged 220 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
We Were Once a Fairytale

We Were Once a Fairytale

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla: The Planet Eater

Godzilla: The Planet Eater

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
We Were Once a Fairytale

We Were Once a Fairytale

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
50/50

50/50

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Shall Never See You Again, Oh My Beloved Kampuchea

I Shall Never See You Again, Oh My Beloved Kampuchea

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry