• Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Nitram

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • The Last Bus

    ★★

  • The Drover's Wife: The Legend of Molly Johnson

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Duke

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Truffle Hunters

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Courier

    ★★★

  • Herself

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • White Riot

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Greed

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★