Sort by

cora has logged 41 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gringo

Gringo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Outsider

The Outsider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Down

Down

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Icarus

Icarus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Monster Family

Monster Family

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry