sai has logged 12 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Dumplings

Dumplings

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Beast

Beast

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry