Sort by

Corbin has logged 269 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Magnus

Magnus

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Monster

Monster

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Carter

John Carter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry