Sort by

Corbin has logged 25 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry