• X

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Landscapers

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★★★★

  • The Grucifixion

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Chair

    ★★★★

  • Cocaine Cowboys: The Kings of Miami

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Cow

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Celebration of the Music from Coco

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • His House

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½