RSS feed for Rhys
  • Hamilton

  • Capone

  • Rhubarb

  • The Weeknd: After Hours

  • BabyPluto

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Arctic Dogs

    ½

  • I Don't Wanna See Things Other People Can't

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★½

  • The Fanatic

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • On My Own Now

    ★★★★½

  • Sextuplets

    ★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Guava Island

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★½

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Benchwarmers 2: Breaking Balls

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Lodge

  • The Farewell

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • 86'd

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Replicas

  • Outbound

    ★½

  • Time of Day

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Uncanny Valley

  • The Predator

    ½

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • The Nun

    ½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Slender Man

    ½

  • The Meg