Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hart to Hart: Secrets of the Hart

Hart to Hart: Secrets of the Hart

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fourth Victim

The Fourth Victim

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hart to Hart: Old Friends Never Die

Hart to Hart: Old Friends Never Die

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hart to Hart: Crimes of the Hart

Hart to Hart: Crimes of the Hart

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hart to Hart: Home Is Where the Hart Is

Hart to Hart: Home Is Where the Hart Is

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hart to Hart Returns

Hart to Hart Returns

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Street Fighter

Return of the Street Fighter

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Island Earth

This Island Earth

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Long Night

The Long Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
How to Seduce a Virgin

How to Seduce a Virgin

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rain Killer

The Rain Killer

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Psychopath

Psychopath

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Manhattan Baby

Manhattan Baby

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hot Spot

The Hot Spot

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hellbenders

The Hellbenders

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Pistol for Ringo

A Pistol for Ringo

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Woman

The Invisible Woman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cage Dive

Cage Dive

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Crow

The Crow

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Palmetto

Palmetto

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Antitrust

Antitrust

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In Dreams

In Dreams

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Overboard

Overboard

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Étoile

Étoile

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf Hour

The Wolf Hour

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
My Sister in Law

My Sister in Law

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Principal

The Principal

1987
×
★★
Read the review Edit this entry