Sort by

Corey has logged 28 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Night of the Howling Beast

Night of the Howling Beast

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dracula, Prisoner of Frankenstein

Dracula, Prisoner of Frankenstein

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Someone Behind the Door

Someone Behind the Door

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Doors

The Doors

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hero and the Terror

Hero and the Terror

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Extreme Measures

Extreme Measures

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Horror Rises from the Tomb

Horror Rises from the Tomb

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Curse of the Devil

Curse of the Devil

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rider on the Rain

Rider on the Rain

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Vagrant

The Vagrant

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Platoon Leader

Platoon Leader

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Game

The Game

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Brute

The Brute

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Velvet Smooth

Velvet Smooth

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Antichrist

The Antichrist

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dr. Jekyll vs. the Werewolf

Dr. Jekyll vs. the Werewolf

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Vampires' Night Orgy

The Vampires' Night Orgy

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hoffa

Hoffa

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Taste of Blood

A Taste of Blood

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry