Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
20 Days in Mariupol

20 Days in Mariupol

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Curse

The Curse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
They Called Him Mostly Harmless

They Called Him Mostly Harmless

2024
×
★★½
Edit this entry  
10
The Teachers’ Lounge

The Teachers’ Lounge

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Godland

Godland

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Self Reliance

Self Reliance

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Wonka

Wonka

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Beyond Utopia

Beyond Utopia

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
21
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Edit this entry  
16
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Going to Mars: The Nikki Giovanni Project

Going to Mars: The Nikki Giovanni Project

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★
Edit this entry  
07
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Io Capitano

Io Capitano

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
Air

Air

2023
×
★★½
Edit this entry  
06
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★
Edit this entry  
06
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★½
Edit this entry  
06
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pet Sematary: Bloodlines

Pet Sematary: Bloodlines

2023
×
★½
Edit this entry  
06
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
Secret Headquarters

Secret Headquarters

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Suitable Flesh

Suitable Flesh

2023
×
★★½
Edit this entry  
06
Eileen

Eileen

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maestro

Maestro

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Ballers

Lady Ballers

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★
Edit this entry  
18
Rustin

Rustin

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Old Oak

The Old Oak

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Red Rooms

Red Rooms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry