Sort by

Nick has logged 26 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dashcam

Dashcam

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★½
Edit this entry  
12
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Martyrs

Martyrs

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
The Road

The Road

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Edit this entry