RSS feed for corirose
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sin City

Sin City

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
School Ties

School Ties

1992
×
Read the review Edit this entry