Cormac 👑 has logged 30 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gasman

Gasman

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Clock

The Big Clock

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill the Day

Kill the Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Small Deaths

Small Deaths

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Combo

The Big Combo

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of Jason

Portrait of Jason

1967
×
Read the review Edit this entry  
10
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Truth

The Truth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sudden Fear

Sudden Fear

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry