• The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Split

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • A Field in England

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Bashing

    ★★★½

  • Scary Movie 2

    ★★½

  • Braindead

    ★★★★★

  • Brazil

    ★★★★

  • The Graduate

    ★★★