RSS feed for Christian
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★
Edit this entry  
15
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Edit this entry  
14
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★½
Edit this entry  
10
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Edit this entry  
10
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Countdown

Countdown

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★½
Edit this entry  
27
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★
Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Edit this entry  
23
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★½
Edit this entry  
22
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Edit this entry  
16
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Edit this entry  
16
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Edit this entry  
13
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
13
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Edit this entry  
08
An Inspector Calls

An Inspector Calls

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Spider's Web

Spider's Web

1982
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
★½
Edit this entry  
05
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Germany. A Winter's Tale

Germany. A Winter's Tale

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Captive State

Captive State

2019
×
★½
Edit this entry  
05
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★½
Edit this entry  
04
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
Edit this entry  
04
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry