Sort by

corps_anti has logged 53 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
El cielo del muerto

El cielo del muerto

2005
×
Edit this entry  
28
Normal Appearances

Normal Appearances

2018
×
Edit this entry  
28
Yvy Katu - Terra Sagrada

Yvy Katu - Terra Sagrada

×
Edit this entry  
28
The Eye Was in the Tomb and Stared at Daney

The Eye Was in the Tomb and Stared at Daney

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Watching the Pain of Others

Watching the Pain of Others

2018
×
Edit this entry  
27
Materialfilme

Materialfilme

1976
×
Edit this entry  
27
Martírio

Martírio

2016
×
Edit this entry  
27
Perdue

Perdue

2020
×
Edit this entry  
26
Portraits

Portraits

1970
×
★★★
Edit this entry  
26
Die unheimlichen Frauen

Die unheimlichen Frauen

1992
×
Edit this entry  
26
Araby

Araby

2017
×
Edit this entry  
25
625

625

1969
×
Edit this entry  
25
The Pleasure of Love in Iran

The Pleasure of Love in Iran

1976
×
Edit this entry  
25
The Sky Is on Fire

The Sky Is on Fire

2020
×
Edit this entry  
25
In a Silent Way

In a Silent Way

2020
×
Edit this entry  
25
Reproductions

Reproductions

1968
×
Edit this entry  
25
Rohfilm

Rohfilm

1968
×
Edit this entry  
25
Madame Butterfly

Madame Butterfly

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Factory

The Factory

2011
×
Edit this entry  
24
Face à la mer

Face à la mer

1993
×
Edit this entry  
24
How to Make Love to a Woman

How to Make Love to a Woman

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bus 174

Bus 174

2002
×
Edit this entry  
23
On the Way to the Sea

On the Way to the Sea

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Will It Snow for Christmas?

Will It Snow for Christmas?

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Machorka-Muff

Machorka-Muff

1963
×
Edit this entry  
17
Bangkok Nites

Bangkok Nites

2016
×
Edit this entry  
17
The Rabbit Hunters

The Rabbit Hunters

2020
×
Edit this entry  
17
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
Edit this entry  
16
Albertine Gone

Albertine Gone

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ranger les photos

Ranger les photos

2010
×
Edit this entry  
11
Ága

Ága

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Home

Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Stump the Guesser

Stump the Guesser

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Elena

Elena

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hide-and-Seek

Hide-and-Seek

2020
×
Edit this entry  
08
In the Intense Now

In the Intense Now

2017
×
Edit this entry  
07
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
Edit this entry  
06
At the Edge of the Earth

At the Edge of the Earth

2002
×
Edit this entry  
06
The Cruise

The Cruise

1970
×
Edit this entry  
05
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★½
Edit this entry  
04
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★
Edit this entry  
03
Journey to the End of the Night

Journey to the End of the Night

1990
×
Edit this entry  
03
Sportin' Life

Sportin' Life

2020
×
Edit this entry  
03
Meeting the Man: James Baldwin in Paris

Meeting the Man: James Baldwin in Paris

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Vanity Tables of Douglas Sirk

The Vanity Tables of Douglas Sirk

2015
×
Edit this entry  
02
Henry Chapier

Henry Chapier

2007
×
Edit this entry  
02
Acteur X pour vous servir

Acteur X pour vous servir

1995
×
Edit this entry  
02
Chiennes, prenez garde !

Chiennes, prenez garde !

1999
×
Edit this entry  
02
Hôpital psychiatrique de garnison

Hôpital psychiatrique de garnison

2002
×
Edit this entry