RSS feed for Corinne
  • Coming to America

    ★★★★★

  • The Abyss

    ★★★★

  • Total Recall

    ★★★★½

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • I Am Legend

    ★★★½

  • The Lost Boys

    ★★★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★★

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Gattaca

    ★★★½

  • Jaws

    ★★★★★

  • New Jack City

    ★★★½

  • Juice

    ★★½

  • Minority Report

    ★★★★

  • Megamind

    ★★★★

  • Animal Kingdom

    ★★★½

  • The Crazy Stranger

    ★★★★½

  • You Don't Mess with the Zohan

    ★★½