• Vortex

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Fractured

  • Hidden

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Normal People

  • Days

    ★★★★

  • Berlin Alexanderplatz

  • Undine

    ★★★★

  • Not Knowing

  • Love, Spells and All That

  • Passed by Censor

  • Undone

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Babyteeth

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Ema

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Queen Lear

    ★★★

  • Vitalina Varela

  • Nimic

  • La Belle Indifference

    ★★★

  • Daughter

  • The Painted Bird

  • Memorable

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • A Hidden Life

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Lux Æterna

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

  • I Lost My Body

  • A White, White Day

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★

  • Deerskin

  • Noah Land

  • Our Planet

  • Us

  • The Peanut Butter Falcon

  • Varda by Agnès

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★★½

  • Belonging

    ★★★½

  • Honeyland

  • Judy & Punch

  • The Souvenir

  • Monos

  • The Farewell

  • Instructions on How to Make a Film

  • They Shall Not Grow Old

  • A Faithful Man

  • High Life

  • Wild Rose

  • Manta Ray

  • Beautiful Boy

  • The Nightingale

  • Our Time

  • Never Look Away

    ★★★

  • At Eternity's Gate

  • Sunset

  • Suspiria

  • Can You Ever Forgive Me?

  • The Announcement

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

  • The Old Man & the Gun

  • The Ballad of Buster Scruggs