Cory has logged 16 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry