Cosmas has logged 16 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cut

The Cut

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry