laura has logged 24 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Arthur Newman

Arthur Newman

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whitney Cummings: Money Shot

Whitney Cummings: Money Shot

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Split

Split

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Cake

Cake

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Room on the Broom

Room on the Broom

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Project X

Project X

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry