Sort by

Cameron has logged 29 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fire

Fire

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nichols Canyon Road

Nichols Canyon Road

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Youth

Youth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Castle

The Castle

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
Is the Man Who Is Tall Happy?

Is the Man Who Is Tall Happy?

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dark City

Dark City

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry