• Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Help

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • He's All That

    ★★★½

  • Queenpins

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Resort to Love

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Good on Paper

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★★

  • Together

    ★★★★

  • Loki

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★½

  • Deadly Illusions

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Fear of Rain

    ★★★

  • Bliss

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Fatale

    ★★★

  • Songbird

    ★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Disney Holiday Singalong

  • The App That Stole Christmas

    ★½

  • A Christmas Gift from Bob

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Bruised

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★