Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Small Apartments

Small Apartments

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
People Like Us

People Like Us

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Adventures of a Pizza Guy

Adventures of a Pizza Guy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Angriest Man in Brooklyn

The Angriest Man in Brooklyn

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Big Year

The Big Year

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rocker

The Rocker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Book of Love

Book of Love

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Package

The Package

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knowing

Knowing

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Rikidozan: A Hero Extraordinaire

Rikidozan: A Hero Extraordinaire

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In Good Company

In Good Company

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three and Out

Three and Out

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crocodile

Crocodile

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joshua

Joshua

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Son of the Mask

Son of the Mask

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Holy Man

Holy Man

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Master

Master

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Magoo

Mr. Magoo

1997
×
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Loft

The Loft

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
One for the Money

One for the Money

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
3 Ninjas: High Noon at Mega Mountain

3 Ninjas: High Noon at Mega Mountain

1998
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry