Luke has logged 176 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tiger Who Came to Tea

The Tiger Who Came to Tea

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chairman of the Board

Chairman of the Board

1998
×
★★
Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Day of the Warrior

Day of the Warrior

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cleaning Lady

The Cleaning Lady

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dear Santa

Dear Santa

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prehysteria!

Prehysteria!

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Beast in Heat

The Beast in Heat

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sideshow

Sideshow

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Killer Eye: Halloween Haunt

Killer Eye: Halloween Haunt

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Countdown

Countdown

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gingerdead Man vs. Evil Bong

Gingerdead Man vs. Evil Bong

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Evil Bong 3: The Wrath of Bong

Evil Bong 3: The Wrath of Bong

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Being Frank

Being Frank

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Trophy Heads

Trophy Heads

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Subspecies

Subspecies

1991
×
★★★
Edit this entry  
07
The Carpenter

The Carpenter

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vampirina: Fang-Tastic Party

Vampirina: Fang-Tastic Party

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Horrible Dr. Bones

The Horrible Dr. Bones

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Night Sitter

The Night Sitter

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lift

The Lift

1983
×
★★½
Edit this entry  
19
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gingerdead Man 3: Saturday Night Cleaver

Gingerdead Man 3: Saturday Night Cleaver

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Virtual Encounters

Virtual Encounters

1996
×
★★
Edit this entry  
12
Ooga Booga

Ooga Booga

2013
×
★½
Read the review Edit this entry