Sort by

kaia has logged 277 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ulysse

Ulysse

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Elsa the Rose

Elsa the Rose

1966
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Tale of Winter

A Tale of Winter

1992
×
★½
Edit this entry  
29
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
Edit this entry  
28
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Short & Curlies

The Short & Curlies

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Donkey's Christmas Shrektacular

Donkey's Christmas Shrektacular

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★★
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Malini: Far From Joe

Malini: Far From Joe

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Miavision

Miavision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: The Waters of Mars

Doctor Who: The Waters of Mars

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Days

Three Days

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Click & Collect

Click & Collect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tallulah: The First Moonflipper

Tallulah: The First Moonflipper

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malini: Joecoming

Malini: Joecoming

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★★
Edit this entry  
16
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Laughing

Laughing

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Deformer

Deformer

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boy and the Creature, 1981

The Boy and the Creature, 1981

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Architecture of Reassurance

The Architecture of Reassurance

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry