Sort by

kaia has logged 27 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Slap

The Slap

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Banana

Banana

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pompeii

Pompeii

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wings

Wings

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shagbands

Shagbands

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dungarees

Dungarees

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Edit this entry  
03
Breathe

Breathe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry