Sort by

kaia has logged 19 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Giri/Haji

Giri/Haji

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cunning Man

The Cunning Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tuscaloosa

Tuscaloosa

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Euro

Euro

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Another Country

Another Country

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Good Marriage

A Good Marriage

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry