Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Lagoon: The Awakening

Blue Lagoon: The Awakening

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crush

Crush

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Holes

Holes

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry