lauren has logged 86 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jesus of Nazareth

Jesus of Nazareth

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Prom Night

Prom Night

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mrs. Brown's Boys D'Movie

Mrs. Brown's Boys D'Movie

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Float Like a Butterfly

Float Like a Butterfly

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
His House

His House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Heathers

Heathers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dracula

Dracula

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
See No Evil 2

See No Evil 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Oliver!

Oliver!

1968
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chloe

Chloe

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monster High: Frights, Camera, Action!

Monster High: Frights, Camera, Action!

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Monster High: Why Do Ghouls Fall in Love?

Monster High: Why Do Ghouls Fall in Love?

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Monster High: Fright On!

Monster High: Fright On!

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Monster High: New Ghoul at School

Monster High: New Ghoul at School

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
22
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Warrior's Heart

A Warrior's Heart

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Piercing

Piercing

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Mama

Mama

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry