• 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Dune

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • kid 90

    ★★★★

  • The Vault

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Stardust

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Greenland

    ★★½

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Stray

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Downhill

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★½

  • The Report

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • Fyre

  • Bird Box

    ★★★★