Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Elvis

Elvis

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Knowing

Knowing

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hitch

Hitch

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Becoming Warren Buffett

Becoming Warren Buffett

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Trouble Man

Trouble Man

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Greatest Mixtape Ever

The Greatest Mixtape Ever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love and Anarchy

Love and Anarchy

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Old Yeller

Old Yeller

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Swept Away

Swept Away

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Loudest Voice

The Loudest Voice

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Song Remains the Same

The Song Remains the Same

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry