RSS feed for Gary
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House with Laughing Windows

The House with Laughing Windows

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil's Honey

The Devil's Honey

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Depraved

Depraved

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Modesty Blaise

Modesty Blaise

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry in Your Pocket

Harry in Your Pocket

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wild in the Streets

Wild in the Streets

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hardware

Hardware

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry